Występowanie o interpretację dla Klienta przez biuro rachunkowe.

Biuro rachunkowego nie może we własnym imieniu wystąpić o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej dotyczącej rozliczeń klienta. 

 Natomiast złożenie wniosku o wydanie interpretacji w indywidualnej sprawie klienta możliwe jest w ramach udzielonego przez niego pełnomocnictwa.  Jeżeli przedsiębiorca chce, aby biuro rachunkowe w jego imieniu wystąpiło o interpretacje do stosownych organów ,usi udzielić biuru rachunkowemu wystepującemu w jego imieniu stosownego pisemnego pełnomocnictwa. Biuro rachunkoweo może działać rónież na podstawie pełnomocnictwa szczegółowefo wystawionego przez klienta

Firmy oraz osoby fizyczne często mają problemy ze interpretacją przepisów prawa podatkowego. W przypadku wątpliwości, co do jego stosowania z pomocą przychodzi instytucja wydawania indywidualnych interpretacji podatkowych, które pozwalają na uzyskanie stanowiska Ministra Finansów w sprawie sposobu stosowania przepisów przez podatników. Interpretacje wydawane przez odpowiednie organu pomogą uniknąc przez przedsiębiorców (biura rachunkowe) błedów, których konsekwencją mogą być sankce prane i finansowe. Jak wczesęniej pisaliśmy wniosek o interpretacji może zostać złożony przez podatnika lub jego pełnomocnika. Możliwość taką  przewiduje art. 136 w zw. z art. 14h Ordynacji podatkowej.

Oceń Nas

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

1 Kontakt biuro rachunkowe Krakow   ul. Wrocławska 42/6, 
        30-011 Kraków

3 Kontakt biuro rachunkowe Krakow   +48 664 167 008

3 Kontakt biuro rachunkowe Krakow   +48 664 174 079  
  
2 Kontakt biuro ravhunkowe Krakow    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.