Deregulacja zawodu księgowego oraz prowadzenia biur rachunkowych

Od 10 sierpnia 2014 rokuw życie weszły nowe przepisy dotyczące zawodu księgowego i zasad na jakich mają działać biura rachunkowe. Usługi księgowe będzie mógł świadczyć każdy i tak na prawdę tylko od naszegej decyzji bęzie zależało komu zlecimy prowadzenie rachunkowości naszej formy.

 Usługi księgowe będzie mógł świadczyć każdy i tak na prawdę tylko od naszegej decyzji bęzie zależało komu zlecimy prowadzenie rachunkowości naszej formy. Ustawa deregulująca zawód księgowego została uchwalona w maju 2014 roku a weszła w życie 10 sierpnia 2014 roku. Pakiet deregulacji obejmuje 12 zawodów związanych z finansami.

Zmniejszono wymagania dla osób zajmujących się doradztwem podatwkowym, księgowych, rewidentów, agetów ubezpieczeniowychm brokerów, aktuariuszy, agentów celnych, maklerów papierów wartościowych i innych. od tej chwili uległy zmianie zasady dotyczące usługopwego prowadzenia ksiąf rachunkowych przez biura rachunkowe. Zmianie uległy przepisy, które regulują działalność biur księgowych.

Od teraz zmianie uległy zasadym które mówiły, że działalnośc talą mogły wcześniej prowadzić jedynie osoby mające doświadczenie od co najmniej 3 lat w księgowości na terenie Rzeczpospolitej Polski oraz wyższe wykształecenie z zakresu rachunkowości. Osoby prowadzące biura rachunkowe musiały również mieć ukończone studia z zakredu finansów i rachunkowości lub inne studia ekonomiczne, które miały w swojej specjalizacje rachunkowość.Ministerstwo Finansów musiało wydać odpowiedni certyfikat, który potwierdza uprawnienia zdobyte przez księgowego.

Ukończenie szkoły średniej o profilu księgowym pozwalało na prowadzenie biura rachunkowego, ale po zdaniu egzaminu państwowego oraz praktyce w zawodzie księgowego od co najmnie 2 lat.
Zgodnie z nowymi regulacjami ustawy, do usługowego prowadzenia rachunkowości wystarczyć ma pełna zdolność do czynności prawnych, niekaralność i zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Oceń Nas

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

1 Kontakt biuro rachunkowe Krakow   ul. Wrocławska 42/6, 
        30-011 Kraków

3 Kontakt biuro rachunkowe Krakow   +48 664 167 008

3 Kontakt biuro rachunkowe Krakow   +48 664 174 079  
  
2 Kontakt biuro ravhunkowe Krakow    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.